Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

 

 

Pes je jediné stvoření na světě, který tě miluje víc než sám sebe a zarmoutí tě jen tehdy, když odejde do psího nebe.....
 

 

 

Keď v raji nie sú psi, potom po smrti chcem ísť tam, kam šli oni.
If there are no dogs in Heaven so when I die I want to go where they went.

 

Tento hrob patrí našim priateľkam a aj s tabuľkou urobenou na ich počesť. Zasadili sme im tam azalku, aby im tam kvitla a spríjemňovala im život.

       

     

Chcela by som touto cestou venovať aj trochu miesta pre tri priateľky, ktoré nás už opustili. V januári 1993 som dostala prvého briarda fenku, ktorú som pomenovala Noma. Bola členom našej rodiny až do roku 2006. Dožila sa úctihodných 14 rokov. Keď mala rok, tak som si zadovážila fenku nemeckej dogy s PP z chovateľskej stanice Nikia zo Zvolena od rodiny Kalamárovcov, ktorá sa volala Diana Nikia (matka: Aischa od Uherského Hradiště [Gina od Šalského Váhu x Born Rodog] x otec: Huk z Juhászovej záhrady [Breza Heran x Caval Siux]). Boli najlepšie kamarátky. Dianka nemala v živote šteniatka, tak sa jej to možno stalo osudným, pretože dostala silný zápal maternice na ktorý aj uhynula. Mala 8 rokov. Smútili sme za ňou aj s Nomou, tak som si chcela opäť kúpiť fenku nemeckej dogy, ale zhodou okolností som sa dostala do Novák, kde mali práve narodený vrh írskeho vlkodava a bolo rozhodnuté. Tak sa ku mne dostala Tara. Vtedy sme ešte netušili, že Noma prežije Taru. Dňa 3.11.2004 po dlhej a nečakanej chorobe, sme ju museli na operačnom stole v Trnave navždy uspať. Bolo to ťažké rozhodnutie, ale vieme, že sme jej pomohli z bolesti, ktorú zažívala a vieme, že odišla s pocitom, že sme ju mali všetci radi a stáli sme pri tom rozhodnutí pri nej. Nomu sme museli dňa 14.4.2006 dať utratiť, pretože už nevládala chodiť a na prsníku jej rástol veľký nádor, ktorý sa nedal odstrániť, pretože by Noma neprežila v jej veku takú náročnú operáciu. Ten jej vadil a aj bolel. Napriek všelijakým liekom proti bolesti a na kĺby, sme na nej videli, že už to vzdáva a že nás prosí o zmiernenie jej utrpenia. Bolo to tiež ťažké rozhodnutie a veľmi sme trpeli, keď sme to museli urobiť. Keby tak mohli ostať pri nás navždy! Noma bol náš dlhoročný člen rodiny, ktorá sa starala o všetkých naších nových prírastkov. Bola svojská, ale bola naša, tak ako každý iný psí člen v našej rodine. Venujem im tu pár fotiek, aby ste si ich mohli pozrieť a aby som sa im týmto poďakovala za ich lásku, priateľstvo, spoločnosť a za to, že ma toho veľa naučili. ĎAKUJEM. Nikdy na Vás nezabudnem. Teším sa, keď sa raz znovu stretneme za dúhovým mostom. Máme Vás stále vo svojom srdci.

 

 

 

TOPlist
aktualizované: 24.08.2015 07:24:04