Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Rok 2008
31.12.2008

Idem Vám oznámiť úžasnú novinu a to, že sa podarilo Chanyho krytie s Colett. takže koncom januára sa im narodia šteniatka. Môžte si pozrieť aj stránku Janky Dragúňovej, ktorá je www.irskyvlkodav.sk . Foto z krytia pridám čoskoro. Prajeme Vám všetkým úspešný Nový rok 2009.1.12.2008

Konečne som sa dostala k tomu, aby som mohla napísať aký úspech sme s Kim zožali na výstave v Prahe. Niečo také som nečakala. Kim bola v triede otvorenej, kde sme boli 4 fenky. Triedu sme vyhrali a dostali CAC. Potom sme išli behať o CACIBa, kde som len dúfala, že by sme ho mihli dostať. Na moje prekvapenie nám rozhodca dal aj CACIBa. No a keď sme už začali behať o BOB, tak som tomu neverila, ja som bola už spokojná s tým, čo sme dostali. No keď tozhodca prišiel za mňou a podal mi ruku, že máme BOB, tak som stratila reč. To je zatiaľ náš najväčší úspech s Kim a sme všetci nesmierne šťastný, že sme toto všetko získali a od medzinárodného rozhodcu. Konkurencia bola silná, na výstave bolo 34 vlkodavov, takže výsledok CAC, CACIB a BOB si nesmierne vážime. Pridávam fotky.


Kim v otvorenej triede, kde sme vyhrali

 
 

 

Kim v kruhu o BOB

 
21.9.2008

30.8 sme sa zúčastnili tréningu na rovinke v Ivanke pri Nitre. Mafii to išlo super, Kim nechápala, čo má v cieli robiť, tak sa vrátila na štart, ale bežala. Takže ešte pár tréningov a bude to v pohode. Tu sú fotky.
 


16.9.2008

Na našej stránke coursingu uverejnil Dodo ilustrácie fotiek z Grand Prix, ktoré urobil samostatne. Sú nádherné. Prikladám pár.

Kim v akcii

 

Saluki v akcii

 

Janka Mrázová so svojmi barzojmi

 

Barzoje v akcii

 

11.8.2008 

Včera sme sa zúčastnili Grand Prix  Bratislava 2008 v coursingu. Na tomto podujatí sa Kim zúčastnila po prvý krát od získania licencie. Nič sme si od toho nesľubovali, pretože Kim naposledy trénovala coursing ešte v máji. V jej kategórii sa závodu zúčastnilo 6 psíkov.  Ale aj v takejto konkurencii sa Kim dokázala presadiť a nakoniec skončila  na krásnom 4. mieste. Medzi fenkami skončila na 2. mieste, vďaka ktorému sa jej ušlo aj ocenenie R-CACT. S jej výsledkom som veľmi spokojná a dúfam že podobných úspechov sa dočkáme aj nabudúce.

   

10.7.2008 

      

10.7.2008 

Chcem poprosit vsetkych o strpenie, pretoze nestiham obnovit stranku. V blizkej dobe sa o to pokusim. Dakujem za pochopenie.

3.4.2008

Pár fotiek z vychádzky a z cvičáku, kde máme nový prírastok a to malú Zuzku, ktorá sa narodila Adiske. Už otvorila očká a čudovala sa, že kde sa to ocitla.

     

Chany nevie odkiaľ toto čudo došlo

   

Jessica, malá Zuzka a Jenny

 

Čaute, ja som Zuzka a toto je moja maminka Adiska a ja s ňou

     

Maminka Adis a malá Zuzka

  

A takto sa maminka naháňa

 

2.4.2008

V nedeľu sme boli na výstave v NR, kde sme sa stretli všetci starý známy a aj na konci výstavy sme urobili zopár spoločných fotiek. Kim bola v medzitriede so sestrou Kiarou a rozhodca sa nevedel rozhodnúť, hovoril, že mu je ľúto, že musí dať jednu prvú. Takže výsledok bol taký, že Kiara má V1 CAC a Kim V2 resCAC. Je to super úspech a sme šťastný, že to takto dopadlo. Prikladám fotky a posúďte sami, že sú obe vyrovnané a rovnaké. 

          

Trieda otvorená psi

 

Afra v triede otvorenej a Glen v triede otvorenej

  

Glen v pohybe a Cezaro BOB

  

Coco v triede dorastu a Colett v triede šampiónov

  

Issac v triede otvorenej

   

     

24.3.2008   

V sobotu 22.3 sme boli na MVP v Prahe. V medzitriede sme boli 4 fenky, rozhodca bol prísny, lebo sme boli až štvrté plemeno, tak sme pozerali aké známky zadával ostatným a bolo to zaujímavé. V triede šampiónov IW psom nezadal žiaden titul, tak som sa obávala, že ako to dopadne. Toľko behania som ešte nezažila! Nechal nás behať a postupne vyraďoval. Na koniec sme už behali iba dve Kim a Josselin Irmidu. Myslela som si, že už padnem na kolená, keď nás konečne zastavil a dal nám CAC!!!! Bola som strašne šťastná a unavená. Tento CAC sme si vybehali a budem ešte dlho na to spomínať. Teraz mi ho pripomína svalovka na celom tele. Fotky nemám, ale poprosila som Petru Čechovú, ktorá fotila, aby mi ich pár poslala, tak ich pridám, keď mi ich pošle.  

  

Kim o CACIB

 

15.3.2008   

Tak sme sa úspešne vrátili z Crufta!!! To čo sme zažili sa nedá popísať slovami, ale pokúsim sa. Vyrazili sme v piatok ráno do Ledníc, kde sme preberali karavan. Prebrali sme karavan a vyrazili. O 8 hod sme dorazili do Caly, kde sú hranice a kde sme sa mali nalodiť na trajekt. Keď v tom nám oznámili, že Kim a Ruženka nemôžu pokračovať. Ruženka preto, že mala v očkováku Ivomec a Kim preto, že mala Stronghold a ten je vraj v Anglicku zakázaný. Kim tam mala aj Promerisduo, tak som na koniec musela volať na Slovensko, aby mi môj veterinár poslal potvrdenie emailom na hranicu, že je to všetko OK. Týmto mu ďakujem, lebo len vďaka jeho potvrdeniu, sme sa dostali do Anglicka. Pán Nováčik, ďakujeme za urýchlené vybavenie. Po vylodení sme sa zastavili v Londýne v Hide parku, kde ľudia jazdia na koni a venčia psov. Spravili sme si rýchlu prehliadku a pokračovali ďalej. Dorazili sme na miesto určenia. Vyvenčili sme psov a padli do posteli mŕtvi. Ráno sme vstali a začali sme sa chystať na výstavu. Psi boli v pohode, tak sme boli spokojní. Dorazili sme na výstavu a keď sme zbadali boxy pre psov, tak sme pochopili, že sa do nich naši psi nezmestia. Vlkodavy sa už vystavovali, ale my sme mali ešte čas. Zatiaľ sme si pozreli ako prebieha hodnotenie rozhodkyne. Vyberala z tých najtmavších, tak sme pochopili, že nemáme šancu. Prišli sme na radu a bolo to super. Kim sa snažila a robila mi radosť, ale nedostali sme sa medzi prvé štyri. Plavý psi proste boli diskriminovaný, v každej triede. Potešilo ma však, keď mi Nemci povedali, že som mala byť medzi prvými štyrmi, pretože taký hlboký hrudník ako má Kim ešte nevideli a že má fantastickú mohutnú kostru, super výraz a elegantný pohyb. Mali sme proste smolu, že rozhodkyňa bola na tmavé typy. Ale nám to nevadí, my sme boli radi, že sme tam boli a že sme videli, že sa môžeme zaradiť do plnohodnotnej konkurencii. Takže rady pani Vojtekovej typu, že sa máme ísť pozrieť do zahraničia ako majú vyzerať vlkodavy neberiem. Na výstavisku sme sa dozvedeli, že kvôli búrke sú zrušené všetky trajekty, že budú premávať až od utorka. To nás skoro položilo, ale dozvedeli sme sa, že o polnoci by mal vyraziť posledný, tak sme vyrazili. Dorazili sme tam za 10 minút, keď zobrali posledné 3 autá a my medzi nimi. Keď sme sa dostali do Európy, tak sme kvôli vetru museli zastaviť v Belgicku, aby sme prečkali veľký vietor a trochu sa vyspali. Ráno sme vyrazili na cestu domov, ale naše trápenie neskončilo. Pri Plzni nám auto vypovedalo službu a zostali sme stáť. Bola polnoc a my sme mali všetky telefóny vybité. Na šťastie naše sme stopli policajtov, ktorí nám pomohli. Týmto im ďakujeme. A takto sme krásne dovŕšili náš výlet na Crufta. Tu je pár fotiek, nie sú v najlepšej kvalite, ale ako náhle obdržím ostatné od druhých, tak ich pridám.  
 

                        

 

 

  27.2.2008

Našla som na ceste šteniatko, ktoré blúdilo modzi autami. Naložila som ho do auta a ujal sa ho náš známy. Dnes sa volá Vito a má sa fantasticky. Neviem si predstaviť a ani nechcem, čo by sa s nim stalo. Keď sme ho priniesli domov, tak si hneď ľahlo a spalo. Tu je pár fotiek.

   

 24.2.2008

Chany robil canisterapiu v detskom integračnom centre v TO. Užíval si to, lebo hladkali a škrabkali.

         


12.1.2008

 Chcela by som všetkých poprosiť, aby sa zapojili do dvoch petícií. A to jedna je proti týraniu zvierat na tejto stránke http://www.cats.sk/vyzva/index.php a druhá pre dostihových chrtov v Anglicku a v Írsku na tejto stránke http://www.petice.wbs.cz/.


TOPlist
aktualizované: 24.08.2015 07:24:04