Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

 Novinky:

28.12.2010

Vrátili sme sa z krytia Kim. Cedric bol veľmi šikovný a Kim bola z neho nadšená. Dúfam, že sa všetko podarí a koncom februára sa nám narodia šteniatka. Ďakujem Kerstin a Ralfovi.
 
Ch. Kim Srycan x Ch.Cedric von Theresienstein
 

13.10.2010

Vložila som do sekcie Zdravie parazitárnu chorobu Neosporóza, keďže zisťujem, že sa začína objavovať v Čechách a aj na Slovensku, takže aby ste sa jej mohli vyhnúť a predísť jej. Je na konci sekcie Zdravie. Dúfam, že sa Vám toto ochorenie nedostane do chovu. Držím palce.

 

15.6.2010

Ospravedlňujem sa všetkým, že som sa nevenovala našej stránke a neobnovovala som novinky, ktoré sa udiali. Dúfam, že sme nestratili Vašu dôveru a že nás budete navštevovať aj naďalej.

Dňa 31.7.2010 sme sa s Kim zúčastnili Žitnoostrovskej oblastnej výstavy v Povode. Posudzoval nás pán Matyáš, ktorý nám udelil Oblastného víťaza. Do záverečného kruhu sme sa išli iba ukázať, pretože som neverila, že keď nastúpia z každého plemena víťazovia, že máme nejakú šancu. Záverečný kruh posudzovala pani Ridarčíková a pán Miklos Levente z Maďarska. Do kruhu sme sa skoro nezmestili. Vybrali 9 psov a medzi nimi aj nás. Už to som považovala za úspech z takého množstva. Z toho bolo 5 psov a 4 sučky. Nechali nás prebehnúť a potom vyhlásil pán Havelka, že sa vyberie víťaz a k nemu sa vyberie oposite víťaz. Takže ak vyberú sučku, tak k nej vyberú psa a naopak. Vybrali psa plemena Cane Corso a k nemu vybrali sučku a to som skoro odpadla, vybrali Kim. Taký úspech som ani nečakala. Takže Kim má V1 Víťaz triedy Žitnoostrovský oblastný víťaz Oposite Winner. Pripájam fotky.

 

15.6.2010

Milá Kerstin z chovateľskej stanici von Theresienstein z Nemecka nám poslala nové fotky ich svorky a našeho nádejného otecka Cedrica. Pokochajte sa.

     

 

15.6.2010

S ľútosťou Vám oznamujem, že nás tragicky opustila Blanka Joanna Blizman, majiteľka chovateľskej stanice Snorlax . Veľa mi pomohla s mojou stránkou, založila mi moju návštevnú knihu, ktorá už zostane v takej podobe v akej ju zanechala. Stratili sme výnimočného človeka a bude nám veľmi chýbať.

  

 

 

 

10.5.2010

Trochu som zanedbala našu stránku, tak sa ospravedlňujem. Chcem Vám predovšetkým poďakovať za Vašu priazeň. Vaša návštevnosť našej stránky prekročila hranicu 20 000!!! Ďakujeme. Za posledné 2 mesiace sa u nás veľa nezmenilo, len Kim napadol diviak a Mafia sa nám skoro utopila. Pridávam o tom menšie články, aby ste si mohli aspoň predstaviť, čo sme zažili.

 

Útok diviaka na Kim

Idem sa s Vami podeliť o útoku diviaka na Kim. Včera som sa vybrala s Kim, Chanym a Mafiou na prechádzku okolo lesa. Chany zbadal laň, tak sa za ňou rozbehli a trochu ju ponaháňali. Vyšli sme až na taký svah, kde bola taká húština. Zrazu sa vyrútil z húštiny diviak a bežal rovno na Kim. Tá sa v šoku na neho dívala a zostala stáť. Ja som v šoku začala kričať na Kim, ale tá sa ani nepohla. Diviak ju nabral na brucho, Kim spadla a začala nariekať. Diviak do nej ryl a vtedy sa na jeho šiju zavesil Chany a Mafia sa mu zavesila na zadnú nohu. Diviak sa obrátil a začal utekať do húštiny naspäť. Kričala som na Chanyho a na Mafiu, aby za ním nebežali, tak ho nechali, ale diviak sa zas obrátil a zas ich chcel napadnúť, ale Chany sa mu zas vrhol na šiju a začal ho trhať. Mafia sa mu tiež opäť vrhla na zadné nohy. Ja som začala chytať Kim, lebo tá bola v šoku a chcela som zistiť, že aké má zranenia. Psi sa s diviakom stratili v húštine. Chytila som Kim po 5 minútach a skontrolovala brucho. Našla som iba škrabanec, tak som si vydýchla a zapla som si ju na vodítko. Lenže Chany a Kim boli niekde v lese aj s diviakom, tak som začala na nich kričať. Bála som sa, aby nenahnali diviaka na mňa a Kim. Na veľké šťastie sa po 15 minútach vrátila Mafia a po ďalších minútach aj Chany. Boli bez zranenia. Vybrala som sa domov, aby som mohla ísť s Kim na kontrolné sono. Pre istotu. U veterinára sme čakali na sono, keď vošiel do čakárne pánko so stredným krížencom neurčenej rasy, ktorý sa hneď vrhol na Kim, ale sme ju stihli stiahnúť a pánko udržal psa. Pánko sa obrátil a rozhodol, že počká vonku a ako vychádzal, tak jeho pes sa stihol vrhnúť na Charles King španiela, ktorého držala na rukách 10 ročné dievčatko. Pes ho chytil pod krk a začal ho drhnúť. Dievčatko tam malo otca, ktorý sa hneď vrhol na toho psa a začal ho ťahať za krk. Ja som vyskočila a chcela som ho chytiť za slabiny, ale nemohla som sa k nim dostať, tak som vytrhla pánkovi z rúk vodítko a začalo som ho ťahať, ale roztrhla sa mu retiazka, ktorú mal na krku. Pánko po celý čas len pozeral, čo robí jeho pes a nepovedal ani slovo. Z ordinácie vybehli veterinári a začali nám pomáhať. Pes ale držal toho psíka a nechcel ho pustiť. Chcela som ísť po vodu, keď ho zrazu pustil a pánko si ho chytil a vytlačil von z čakárne. Dievčatko plakalo a my sme s veterinárom chytili psíka a hneď odniesli do ordinácie, kde sa mu veterinár pozrel na krk. Na šťastie nemal vôbec žiadne poranenia, len podliatiny. Takže si to odniesla iba duša dievčatka a jej psíka. Kim bola zas v šoku, že čo sa všetko udialo. Celá sa triasla. Potom sme išli konečne na sono. Vyholili sme jej brucho a našli sme ešte jeden veľký šrám na rebrovom oblúku, ale iba povrchový. Sono nepreukázalo žiadne vnútorné zranenia, veterinár skonštatoval, že mala veľké šťastie. Vydýchla som si a spokojne sme išli domov. Bol to pre nás veľmi ťažký deň. Dúfam, že to nezanechá na Kim žiadne následky.

 

 

 

Mafia sa skoro utopila

Idem sa s Vami podeliť o ďalší adrenalínový zážitok na vychádzke. Neviem, prečo sa to takto deje, ale mňa asi niekto preklial alebo aspoň mojich psov, keď sa mi dejú takéto veci.
Rozhodla som sa so psami prejsť k riečke, nech sa okúpu. Chodievame tam často a vedela som, že tam diviaci nie sú, tak som sa neobávala ďalšieho útoku. Psi bežali popredu, lebo vedeli, že ideme k riečke, tak sa už tešili na vodu.Došla som k riečke a nevidela som Mafiu. Chany s Kim dobehli za mnou, ale bez Mafii. Začala som kričať jej meno, keď mi padol zrak na prúd vody, lebo je tam taký malý vodopádik. Keď som zbadala čiernu hlavu Mafii ako sa vynorila z vody, ale prúd ju zas stiahol pod vodu. Zhodila som foťák, tašku a vodítko na zem, a utekala som jej pomôcť, ale nevedela som sa k nej dostať. Ona sa snažila plávať, ale plávala oproti prúdu, takže ju to vždy stiahlo pod vodu. Tak som tam skočila celá oblečená, skoro som dostala infarkt, lebo voda bola studená a nevedela som sa nadýchnuť. Nečakala som, že je to také hlboké a že ten prúd je taký silný. Nevedela som dosiahnúť na dno, tak som nejak dostala k brehu, kde boli kamene, zachytila som sa o jeden balvan a druhou rukou som zdrapila Mafiu za obojok a potiahla ju na ten balvan. Hneď sa ho zachytila a vyliezla von. Začala som z vody vyliezať aj ja, bolo to veľmi ťažké, lebo všetko bolo klzké, na mne samé mokré veci a ťažké mokré tenisky, keď tu zrazu Chany skočil do toho prúdu. Neviem, či nám chcel pomôcť alebo jeho oddanosť a vernosť hraničí s pudom záchovy, ale skočil tam a plával proti prúdu ako predtým Mafia. Jeho prúd ale pod vodu nedával, asi bol veľmi ťažký na ten prúd, ale som tam skočila druhý krát a potiahla som ho za obojok k tomu balvanu, kde už vyliezol. Vyliezla som horko ťažko aj ja. Bola som totálne vyčerpaná a bola mi zima, aj keď bolo vonku celkom teplo. Najhoršie bolo, že sme sa ocitli na druhej strane brehu a Kim aj s vecami zostali na opačnom brehu. Išla som teda po prúde riečky a hľadala nejaké miesto, kde by sme prešli. Našla som ho, ale Mafia a aj Chany odmietali už do vody vojsť. Tak som ich z brehu ťahala do vody (chudáci, kto vie čo si o mne mysleli, raz ich z vody ťahám a o chvíľu zas do vody ťahám). Najskôr som stiahla Mafiu, popritom som sa šmykla na kameni a spadla, ale Mafia na šťastie zbadala na druhej strane Kim, ktorá tam splašene a s udiveným výrazom behala, tak plávala za ňou. Horší oriešok bol Chany, ten sa zaprel a keď sa zaprie 75 kg, tak máte čo robiť. Nejak sa mi ho ale podarilo stiahnúť a už vo vode pochopil, že má ísť za Mafiou a Kim. Prešla som aj ja. Uzimená a vystresovaná som sa vrátila k veciam, ktoré zostali ležať na brehu a vybrala som sa domov, keďže som bola celá mokrá. Potom som pochopila prečo tam Mafia skočila, keď som si ho išla odfotiť, tak tam skackala PET fľaša, bude ju vidno aj na fotke a Mafia ich miluje. Takže pravdepodobne si ju chcela zobrať a skočila do toho prúdu, ale nečakala, čo bude nasledovať. Uvidíme, či ich ešte bude milovať a či po tomto zážitku neznenávidí vodu. 

 

 

2.3.2010

Všetkým našim priaznivcom i nepriaznivcom oznamujeme, že naša Kim dosiahla toho, čo si zaumienila (lepšie povedané my sme si zaumienili) a dokončila behom dvoch týždňov Šampiónku Slovenska a aj Čiech. V Brne nám potvrdili na výstave šampionát na slovenský si budeme musieť počkať.

 

2.3.2010

V Prešove na výstave mal prieméru náš Rorry a predviedol sa nádherne. Boli sme z neho unesení. Ukázal sa ako veľký showman. Určite to ďaleko dotiahne.

         

4.2.2010

              

 

 

20.1.2010

Do sekcie šteniatka som pridala šteniatka mojich známych, tak si ich môžte pozrieť a ak máte o ne záujem, tak sa im ozvite na uvedené kontakty.

 

10.1.2010

                   

 

 

1.1.2010

Ešte raz prajeme všetkým len to najlepšie do Nového roka 2010......

 
 
 
TOPlist
aktualizované: 24.08.2015 07:24:04